Akademia Dobrych Manier

Projekt edukacyjny „ Akademia Dobrych Manier im. Kubusia Puchatka”

Projekt edukacyjny „ Akademia Dobrych Manier im. Kubusia Puchatka” jest realizowany w klasach 0-VI  podczas zajęć lekcyjnych i  dodatkowych oraz  imprez. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie z naszej szkoły.

Istotą  projektu jest przybliżenie uczniom podstawowych zasad savoir-vivre’u i  umiejętności kulturalnego zachowania oraz wychowanie w duchu tolerancji, zrozumienia i szacunku dla innych osób.

Uczniowie z  klasach IV- VI raz w miesiącu uczestniczą w lekcjach wychowawczych dotyczących zasad dobrych manier.

Ponadto wszyscy uczniowie biorą udział w konkursach, zabawach i zajęciach pozalekcyjnych , podczas których były realizowane zagadnienie mające na celu zapoznanie ich  ze wzorcowym sposobem bycia w szkole i w najbliższym środowisku.

Cel główny

Promowanie  podstawowych zasad i umiejętności kulturalnego zachowania  wśród dzieci i młodzieży. Uwrażliwienie na potrzeby i problemy innych osób, szczególnie niepełnosprawnych.

Cele szczegółowe

- wyrabianie umiejętności postępowania zgodnie z zasadami dobrych obyczajów,

- zwrócenie uwagi na różnice i podobieństwa kulturowe i obyczajowe między Polską a innymi narodami,

-  wychowanie w duchu tolerancji, zrozumienia i szacunku dla innych osób,